Jak najlepiej myć samochód w 5 krokach!

myć_brudny_samochód_

Samochód po podróżach wakacyjnych wymaga czyszczenia. Czy wiesz jak najlepiej myć samochód? Jak przywrócić blask i chronić jego wygląd na dłużej? Dowiedz się w 5 krokach jak osiągnąć doskonały efekt!

1. W pierwszym etapie czyszczenia samochodu nałóż piankę aktywną.
Zacznij od dołu samochodu.

Rozpocznij proces od nałożenia pianki aktywnej na dół samochodu. Pozwól jej działać przez kilka minut, aby rozluźnić i odkleić zanieczyszczenia. Piana ma za zadanie odkleić kurz i błoto od karoserii. Pamiętaj, aby zawsze pracować z dołu do góry, aby uniknąć rozprzestrzeniania brudu.

myć_samochód_myjnia_pianka

2. Usuń pianę wraz z zanieczyszczeniami używając wody pod ciśnieniem.

myć_samochód_woda_ciśnienie_koło

Spłucz samochód dokładnie wodą pod ciśnieniem, aby usunąć pianę wraz z zabrudzeniami. Dbałość o to, aby wszystkie resztki pianki zostały usunięte, pomoże uniknąć smug podczas dalszych kroków. Myjesz auto ze względu na wycieraczki? Nie tylko brud ma wpływ na smugi na szybie. Przeczytaj nasz wpis na ten temat.

3. Przygotuj 2 wiadra, szampon i rękawicę z miękkiej mikrofibry lub owczej wełny.
To najlepszy sposób na czysty samochód!

Teraz przygotuj dwa wiadra – jedno z czystą wodą, a drugie z rozcieńczonym szamponem w odpowiednich proporcjach. To ważne, aby uniknąć zarysowań samochodu, dlatego też użyj rękawicy z miękkiej mikrofibry lub owczej wełny, która delikatnie zdobędzie się z brudem. W potrzebne akcesoria zaopatrzysz się w zaprzyjaźnionym sklepie.

wiadro_gąbka_piana_myć_samochód

4. Myj samochód od góry zataczając koliste ruchy i kieruj ku dołowi.

mężczyzna_mycie_auto_gąbka_piana

Teraz pora na najważniejszy z 5 kroków w „Jak najlepiej myć samochód?”. Zanurz rękawicę w wiadrze z szamponem i wodą, a następnie delikatnie umyj samochód, zaczynając od góry. Wykonuj koliste ruchy, aby uniknąć zarysowań, a brud spłukuj regularnie w wiadrze z czystą wodą. Po zakończeniu mycia, spłucz samochód obficie wodą pod ciśnieniem.

5. Osusz samochód ścierką z mikrofibry. Dobra rada: do felg użyj specjalnej szczotki!

Na koniec, aby uniknąć powstawania plam, osusz samochód za pomocą miękkiej ścierki z mikrofibry. Nie zapomnij o felgach – użyj specjalnej szczotki, aby dokładnie oczyścić te trudno dostępne miejsca.

osuszanie_samochod_scierka_lampa

Dzięki tym pięciu krokom, twój samochód będzie wyglądał jak nowy, a ty będziesz mógł cieszyć się nieskazitelnym blaskiem przez długi czas. Przy okazji, zawsze pamiętajcie o pięlęgnacji wycieraczek samochodowych poprzez regularne mycie i zabezpieczanie. Z powodzeniem można to osiągnąć samodzielnie, korzystając z naszej instrukcji! Pamiętaj, że to tylko etap mycia, wkrótce kolejny wpis poświęcony detailingowi z zewnątrz.