LATO – wycieraczki zadbane?!

Wycieraczki na szybie podczas lata

Wycieraczki samochodowe i lato… czy w tym okresie wycieraczki nie odpoczywają!? Choć obecnie zmagamy się z suszą, a wycieraczki nie muszą pracować, wakacyjne miesiące nie należą do lekkiego okresu dla nich. Gumowa powierzchnia wycieraczek starzeje się i staje się podatna na uszkodzenia, szczególnie pod wpływem wysokich temperatur. W jaki sposób możemy zadbać o żywotność naszych wycieraczek? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

WYMONTUJ wycieraczki na LATO, gdy planujesz podróż innym transportem!

Jeżeli planujesz nie korzystać z samochodu przez kilka tygodni, warto wymontować pióra wycieraczek. Bezpiecznie lecąc samolotem lub podróżując pociągiem, a nawet w przypadku przejścia na rower lub motor, jest to dobra praktyka. Warto podłożyć pod wycieraczkę jakąś ściereczkę, aby nie porysować szyby.

Zdjęta wycieraczka w lato

Pamiętaj o czyszczeniu wycieraczek i szyby przed każdym wyjazdem na lato!

Czyszczenie piór wycieraczek samochodowych

Przed każdą podróżą warto wyczyścić wycieraczki oraz szybę samochodu. Często skupiamy się na czyszczeniu szyby, zapominając o piórach. Jednak zabrudzenia na szybie działają jak pumeks na gumowy brzeg wycieraczek, co sprawia, że ich wydajność jest ograniczona. Ponadto, takie zabrudzenia mogą również spowodować porysowanie szyby. Dlatego zalecamy oczyszczenie piór wycieraczek za pomocą zwilżonej ścierki lub gąbki z odrobiną płynu do naczyń. Potrzebne akcesoria znajdziesz tutaj.

Nie uruchamiaj wycieraczek na suchej szybie!

Nigdy nie uruchamiaj wycieraczek na suchej szybie! Współczynnik tarcia na suchej powierzchni jest aż 25 razy większy niż na mokrej. Włączając wycieraczki na suchej szybie, ryzykujemy porysowanie szyby oraz uszkodzenie samej wycieraczki. Pamiętaj również o regularnym stosowaniu płynu do spryskiwaczy, który zapewni odpowiednie nawilżenie i ochronę dla wycieraczek.

Manetka od spryskiwaczy

Odpowiedni płyn do spryskiwaczy na lato to podstawa!

Uruchomione wycieraczki w lecie

Wybierz wysokiej jakości płyn do spryskiwaczy! Tanie produkty często zawierają substancje szkodliwe, które mogą uszkodzić elementy plastikowe i gumowe. Odpowiedni płyn nie tylko skutecznie czyści szybę z drobnych zabrudzeń, ale również zapewnia odpowiednie nawilżenie piór wycieraczek, chroniąc je przed uszkodzeniem.

Wymień wycieraczki, gdy zaczynają wykazywać pewne objawy.

Pamiętaj o wymianie wycieraczek, gdy zaczynają wykazywać pewne objawy. Jeśli wycieraczki zaczynają wydawać niestandardowe dźwięki, zostawiają smugi na szybie lub przeskakują po jej powierzchni, jest to sygnał, że należy je wymienić. Wraz z upływem czasu i narażeniem na różne czynniki atmosferyczne, gumowa powierzchnia twardnieje, tracąc swoją elastyczność. W takim przypadku konieczna jest wymiana wycieraczek. Kup w naszym oficjalnym sklepie ALLEGRO.

Wycieraczki na szybie

Podsumowując, jeżeli chcesz mieć spokojne lato i udane wakacje, rób te kilka zabiegów i ciesz się długą żywotnością wycieraczek samochodowych. Tym samym zapewnisz sobie i bliskim bezpieczną podróż. Pamiętaj więc o tych prostych wskazówkach i ciesz się dobrze działającymi wycieraczkami przez długi czas!

Podobał Ci się ten tekst? Sprawdź nasze inne wpisy na BLOGU!